Salt la continut principal

Moto E40

Moto E40
GSM Boutique · Moto E40

Piese si protectie pentru Moto E40

Folie Motorola Moto E40 Lemontti Flexi-Glass 5H
Folie Flexi-Glass
Capac Baterie Motorola Moto E40 Negru
Capac Negru
Capac Baterie Motorola Moto E40 Gold
Capac Gold
Ecran LCD Display Motorola Moto E40, E30
Display LCD

Moto E40 e un telefon de buget cu ecran de 6,5 inch si 90Hz. Ecranul se sparge usor la caderi, iar capacul de plastic se zgarie sau se fisureaza la colturi. Display-ul e acelasi cu cel de pe Moto E30, deci piesa merge pe ambele. Verifica modelul in setari, pentru ca seria E are multe telefoane cu nume apropiate.

Ecranul LCD vine in variante original Service Pack si aftermarket. Capacul de baterie e disponibil in negru si auriu, dupa culoarea telefonului. Folia Lemontti Flexi-Glass 5H e din sticla flexibila, subtire, care nu crapa usor. Display-ul si capacul se monteaza la service, folia o pui singur.

Livrare 24–48h
din Romania
Garantie
pe fiecare comanda
Plata la livrare
ramburs sau card
Ghid de alegere

Cum alegi piesa pentru Moto E40

1Confirma modelulMoto E40 si E30 folosesc acelasi display. Moto E20 si E32 sunt diferite. Titlul produsului spune exact compatibilitatea.
2Culoarea capaculuiNegru sau auriu, dupa culoarea ramei telefonului. O nuanta diferita se vede la marginea ramei. Verifica si daca geamul camerei vine montat pe capac.
3Original sau compatibilService Pack are culori fidele. Aftermarket-ul e o solutie buna pentru un telefon de buget. Dupa montaj, verifica touch-ul pe toata suprafata ecranului.
4MontajFolia o pui singur. Display-ul si capacul sunt lipite, iar caldura prea mare poate umfla bateria. Du telefonul la service.

Flexi-Glass nu crapa ca sticla clasica, dar se zgarie mai usor. Schimb-o cand se vede uzata. Dupa schimbarea display-ului, lasa adezivul cateva ore inainte de husa. Daca telefonul e folosit de copii, adauga si o husa cu colturi intarite. Un capac fisurat se schimba repede, prin crapaturi intra praf si umezeala.

Cauti alta piesa pentru Moto E40? Scrie-ne si verificam.

Intrebari Frecvente: Compatibilitate model

Motorola Moto E40 are mufa de incarcare USB-C. Merge orice incarcator de retea sau auto impreuna cu un cablu USB-C - USB-C sau USB-A - USB-C.

Pentru incarcare rapida, incarcatorul si cablul trebuie sa suporte acelasi standard de incarcare ca telefonul. Un incarcator mai puternic decat necesar nu deterioreaza telefonul: acesta preia doar puterea pe care o accepta.

0
A fost util?
Echipa GSM Boutique Vezi articol

Pentru Motorola Moto E40 sunt compatibile cablurile si incarcatoarele cu mufa USB-C, suporturile auto, bateriile externe, boxele si castile Bluetooth. Husele si foliile de protectie sunt dedicate modelului si se aleg dupa denumirea exacta a telefonului.

💡 Cabluri si incarcatoare USB-C, plus accesorii universale.

0
A fost util?
Echipa GSM Boutique Vezi articol

Motorola Moto E40 apare sub codurile de model N. Codul exact depinde de piata si de versiunea aparatului.

Il gasesti in Setari, Despre telefon, campul Numar model (la unele telefoane in sectiunea Informatii software) sau pe eticheta cutiei. La piesele interne (placa de baza, benzi flex, baterie) verifica mereu codul, nu doar numele telefonului.

💡 Motorola Moto E40 apare sub codurile N.

0
A fost util?
Echipa GSM Boutique Vezi articol

Husele si foliile se aleg dupa modelul exact. Pentru Motorola Moto E40 in catalog sunt huse si folii si geamuri de protectie, iar titlul fiecarui produs spune pentru ce modele este facut. Cele dedicate se potrivesc pe dimensiuni, butoane si decupajul camerei; un produs facut pentru alt model poate acoperi gresit ecranul sau camera.

La modelele cu variante (Pro, Plus, Lite, 4G sau 5G) verifica mereu varianta exacta din titlul produsului, pentru ca dimensiunile si decupajul camerei difera.

💡 Cele dedicate lui Motorola Moto E40, alese dupa denumirea exacta din titlu.

0
A fost util?
Echipa GSM Boutique Vezi articol

Pentru Motorola Moto E40 sunt listate in catalog: suport sim, display-uri telefoane, mufe incarcare telefon, capace baterie, acumulatori, casca difuzor speaker si geam carcasa.

Piesele sunt marcate in titlu sau in descriere ca Service Pack (originale de la producator) sau compatibile (aftermarket). Inainte de comanda verifica modelul exact si codul din titlul produsului.

💡 Pentru Motorola Moto E40 sunt listate suport sim, display-uri telefoane, mufe incarcare telefon, capace baterie, printre altele.

0
A fost util?
Echipa GSM Boutique Vezi articol
Vezi toate intrebarile →